Blog
15
11
2018
KOTN 2018 - blogpost - promo picture

King of the North 2018 – Report

Druhý ročník jedinečnej silovo-vytrvalostnej súťaže sa niesol v skvelej atmosfére, ktorú vytvorili samotní súťažiaci a hlavne verejnosť, ktorá svojimi hlasivkami hnala každého atléta k dych berúcim výkonom. Súťaže sa zúčastnilo celkovo 29 mužov v dvoch kategóriách a 7 žien. Súťažiaci pricestovali zo všetkých kútov Slovenska, Čiech a Poľska. Najrýchlejším atlétmi prvého kola boli Daniel Hanák /ČR/ s časom 2:51 min a Nina Pawelec /PL/ 3:18 min, za čo si vyslúžili dizajnovú cenu – betónové nástenné hodiny, ktoré boli tak ako aj originálne trofeje pre víťazov vyrobené pre naše podujatie v dielni 5ivelab.

Náročné podmienky aj pre tých najlepších

Najrýchlejších 8 mužov v obidvoch kategóriách bolo zaradených do vyraďovacieho pavúka, kde v štvrťfinále došlo k navýšeniu počtu opakovaní a do ďalšieho kola postúpil ten, kto trať zvládol rýchlejšie za vopred dohodnutých požiadaviek prevedených cvikov. Semifinálové a finálové /resp. o 3.miesto/ bolo opäť ťažšie a preverilo komplexnosť zúčastnených atlétov. Predsa len dať v rade 5 muscle upov, obliecť si 10 kg záťažovú vestu a s ňou vykonať 10 drepov na jednej nohe,následne 25 kľukov, 20 príťahov k hrazde, 25 kľukov na bradlách, 20 drepov s výskokom a nakoniec si odbehnúť 350 m okruh, dá zabrať aj tým najlepším.

KOTN 2018 - blogpost - promo picture

„Najviac hardcore akcia, ktorá preverila komplexnosť. Čo si budeme hovoriť, celkom som si siahol na dno svojich síl“ povedal Daniel Hanák /3. miesto v kategórií do 82 kg/. Samuel Maderič /2. miesto do 82 kg/ to zhodnotil: „Náročná súťaž, neskutoční borci, ale že naozaj najlepší z najlepších“. „Neskutočná akcia a neskutočná makačka pre všetkých nás“, zhodnotil Rostislav Zlatník. Z víťazstva sa tešili slováci Roman Klandúch, majster SR vo weighted street workoute /kat.nad 82 kg/ a Dávid Meluš /kat. do 82 kg/.

Ženská kategória, ale aj freestyle exhibition

Medzi ženami sa podarilo obhájiť víťazstvo z prvého ročníka Evke Olivovej z Prahy, ktorá vo finále predviedla skvelý technický výkon a nedala šancu polke Nine Pawelec. Súčasťou podujatia bol exhibičný freestyle battle v street workoute, kde sme privítali 8 atlétov zo Slovenska. Prebiehal formou súbojov 1 vs 1 a lepší podľa poroty postúpil do ďalšieho kola. Víťazom sa stal vicemajster SR Juraj Rezák zo slovenského tímu Workout Fanatics, ktorý vo finále porazil Andreja Štefanicu z Martinského tímu Calistatics.

Jedinečná súťaž, ktorá sa zas vydarila

Aj napriek nepriaznivému daždivému počasiu, ktoré nás trápilo do 13.00 hodiny, podujatie prilákalo širokú verejnosť a priaznivcov nielen z Dolného Kubína. Pre verejnosť boli pripravené súťaže v cvičení s vlastnou váhou ako napr. kľuky, výdrž vo vise na hrazde, drepy so záťažovou vestou a príťahy kolien k hrudi vo vise na hrazde. Najlepší si odniesli vecné ceny. Samozrejmosťou je tombola, v ktorej boli rozdané ceny v celkovej hodnote 400€. Počas celého dňa súťaž sprevádzal moderátor Jakub Zitrón Ťapák a tú správnu náladu dotvárala svojou hudobnou produkciou DJane Dara Rich.

Tagy pre tento článok

autor: Róbert Suja

Comment
0

Zanechajte odpoveď