Blog
09
12
2019
king of the north 2019

King of the north 2019 – report

Silovo-vytrvalostná súťaž King of the North spoznala v predposlednú augustovú sobotu v Dolnom Kubíne svojich víťazov. Svoje sily si tu prišlo zmerať 57 atlétov z Poľska, Českej republiky a Slovenska. Titul Kráľa severu si odniesli v kategórii žien Veronika Truhanová a v kategóriách mužov do 75 kilogramov Čech Daniel Hanák. Od 75 do 85 kilogramov exceloval Tomáš Nebola z Českej republiky a nad 85 kilogramov Maksym Riznyk z Poľska.

„Súťaž bola zameraná na presnú techniku prevedenia cvikov na základoch kalisteniky, ktoré hodnotili odborní rozhodcovia pod vedením Michala Zureka. Atléti v štyroch kolách predviedli napríklad drepy na jednej nohe, kľuky, zhyby, kľuky na hrazdách, beh či presadzovanie pneumatiky,“ vysvetlil Juraj Fačko, hlavný organizátor súťaže.

Vyše 1000 návštevníkov podujatia obdivovalo aj zvučné mená z oblasti street workoutu a kalisteniky. Svoje umenie exhibične predviedli napríklad Dejan Stipić zo Srbska, Lee Wade Turner z Veľkej Británie, ale aj majster Českej republiky v street workoute Petr Skokan. Tri hviezdy svetového formátu doplnili úspešní atléti zo Slovenska a Čiech. Tretí ročník nastavil výkonnostnú latku výkonov súťažiacich ako aj kvality organizácie vysoko. Organizátorom sa oplatilo stráviť niekoľko mesiacov prípravami.

Spestrením dňa bolo aj množstvo atrakcií pre deti, hudba v podaní DJane Dara Rich a moderátor podujatia, humorista Jakub Zitron Ťapák. Návštevníci mohli zároveň premiérovo ochutnať aj prvý dolnokubínsky streetfood.

Organizátori súťaže sa rozhodli, že dobrovoľné vstupné, ktoré sa vyzbieralo počas podujatia odovzdajú v plnej výške Občianskemu združeniu Tobias. „Chceli by sme sa poďakovať všetkým ľuďom, ktorí podporili našu myšlienku. Počas celého dňa sa nám podarilo vyzbierať tisíc eur, ktoré budú určené pre deti, ktorým osud nedoprial možnosť pohybu ako nám,“ doplnil Juraj Fačko.

King of the North finančne podporilo Mesto Dolný Kubín a Žilinský samosprávny kraj.

autor: jurajfcko

Comment
0

Zanechajte odpoveď